• Розрахунок раціону  Excel-таблиця 

  (автор - https://www.facebook.com/sasha.flauer )


  Детальна таблиця харчових речовин. У таблиці наведені дані за енергетичною цінністю, макро- і мікроелементами, витаминами, жирними кислотами і амінокислотами різних груп продуктів харчування. Таблиця також є автоматичним калькулятором, який може висвітлювати сумнівні речі, що містять в собі раціони для порівняння з нормою та максимумом.


  Таблиця має формат xlsx і відкривається за допомогою Microsoft Excel 2007 (і вище).


  Таблиця представлена за даними USDA National Nutrient Database національної сільськогосподарської бібліотеки США (NAL, установа USDA). Дані були отримані в дослідницькій лабораторії харчових продуктів USDA (USDA Nutrient Data Labaratory).


  Норми та максимуми: Food and Nutrition Board, Institute of Medicine, National Academies. Норма для незамінних амінокислот: FAO/WHO/UNU «PROTEIN AND AMINO ACID REQUIREMENTS IN HUMAN NUTRITION», WHO Press., page 150.  Як користуватися таблицею нутрієнтів 

  (завантажити можна тут)


  Таблицею можна користуватися кількома способами:


  1. Як наочний довідник по поживних речовинах, що містяться в продуктах.

  2. Для автоматичного розрахунку суми нутрієнтів у певній кількості/наборі продуктів або цілому раціоні.


  Розглянемо кожен докладніше:


  1. Довідник


  Виберіть цікаву для вас групу продуктів, знайдіть продукт і його шуканий стан (наприклад, сирий або варений). Знайдений стовпчик містить список нутрієнтів, що містяться в 100 г цього продукту.


  Виділені кольором і жирністю клітинки означають вищу кількість речовини в продукті, як порівняти з іншими представниками цієї групи.


  Для зручності пошуку по сторінці можна використовувати Ctrl/Cmd+F, а по всій таблиці - Ctrl+H або Cmd+Shift+H.  2. Розрахунок раціону


  У рядку "Раціон, г (ваші дані)" введіть кількість грамів для кожного з продуктів, які ви з'їли за день.


  Перейдіть на сторінку "ИТОГО". В однойменному стовпчику буде сума всіх нутрієнтів введеного раціону. Для інформації та порівняння також відображаються результуючі дані за групами продуктів.


  Отримані дані можна порівняти з добовою нормою в сусідньому стовпчику, але майте на увазі, що норми залежать від багатьох чинників, а в таблиці наведено середні. Гнучкими в таблиці є тільки норми білка й амінокислот: щоб змінити їх, введіть вашу вагу у відповідному полі.  Cronometer

  Cronometer, також відомий як CRON-O-Meter, є яскравим кольоровим кальулятором калорій та нутрієнтів, що фокусується на поданні зібраних даних у легкої для розуміння формі за допомогою графіків і значків.


  На головному екрані програми Cronometer представлено три кругові діаграми, які показують поточну кількість отриманих калорій, прогрес просування до цілей по калоріях та "спалені" калорії, при тому ж велика піктограма з символом "+" у нижній частині екрану дозволяє додавати продукти з будь-якої точки програми.


  Є на iOS and Android
 • 0 коммент.:

  Дописати коментар