• Вітамін В12 > Індивідуальні випадки дефіциту В12  Індивідуальні випадки дефіциту В12


  Це список випадків, здебільшого зафіксований у науковій літературі, трішки заснований на неформальних розповідях, про важкий дефіцит B12 у веганів. Список не включає новонароджених та дітей молодшого віку, котрий можна знайти у статті: важкий ступінь дефіциту B12 у новонароджених та дітей молодшого віку.


  ***


  Biyani S, Jha SK, Pandey S, Shukla R. Acute bilateral useless hand syndrome: a rare presenting manifestation of vitamin B12 deficiency. BMJ Case Rep. 2015 Oct 16;2015 | посилання


  38 річний чоловік, "строгий вегетеріанець", отримав розвиток "синдрому чужої руки". Лабораторні тести показали брак B12. Було зроблені ін’єкції B12 і через 8 тижнів синдроми зникли.


  ***


  Førland ES, Lindberg MJ. [Severe macrocytic anaemia and secondary hyperparathyroidism in a vegan]. Ugeskr Laeger. 2015 Aug 10;177(33). | посилання

   

  "В цій доповіді ми представляємо 39 річного чоловіка вегана з важкою макроцитарною анемією через дефіцит B12 та додатково з гіперпаратиреозом через брак вітаміну D."


  ***


  Jayaram N, Rao MG, Narasimha A, Raveendranathan D, Varambally S, Venkatasubramanian G, Gangadhar BN. Vitamin B₁₂ levels and psychiatric symptomatology: a case series. J Neuropsychiatry Clin Neurosci. 2013 Spring;25(2):150-2. | посилання 


  З 19 пацієнтів з яскраво вираженими психічними хворобами в Індійській клініці, 14 слідували "суворій" вегетеріанській дієті. Не надано багато деталей, проте відомо 15 з 19 пацієнтів мали низькі рівні B12, такі як < 225 пг\мл.


  ***


  Mavrommati K, Sentissi O. Delirium as a result of vitamin B12 deficiency in a vegetarian female patient. Eur J Clin Nutr. 2013 Jul 17. | посилання


  62 річна швейцарка, строга вегетаріанка, була знайдено блукаючою по вулицях. Її марення визначили як брак B12. Їй зробили щотижневі ін’єкції по 1,000 мкг і вже через 4 тижні вона мала стабільний ментальний стан та повернулась до роботи.


  ***


  Gürsoy AE, Kolukısa M, Babacan-Yıldız G, Celebi A. Subacute Combined Degeneration of the Spinal Cord due to Different Etiologies and Improvement of MRI Findings. Case Rep Neurol Med. 2013;2013:159649. doi: 10.1155/2013/159649. Epub 2013 Mar 27. | посилання


  44 річна жінка з Туреччини. Впродовж 9 місяців була веганкою. Поступово посилювалась парастезія та поколювання ніг та рук впродовж 6 тижнів з рівнем B12 135 пг\мл та середнім об'ємом еритроцитів в 110 fl. Внутрішньовенно давати B12 розпочали з 1,000 µg/день впродовж 2 тижнів і 1 раз на тиждень опісля. Повне клінічне одужання впродовж 2 місяців, а ще через 2 тижні разюче зменшення аномалій на магнітно резонансній терапії.


  ***


  Crawford JR, Say D. Vitamin B12 брак призів до гострої атаксії. BMJ Case Rep. 2013 Mar 26;2013. | посилання


  7 річний з Сан Дієго


  ***


  De Rosa A, Rossi F, Lieto M, Bruno R, De Renzo A, Palma V, Quarantelli M, De Michele G. Subacute combined degeneration of the spinal cord in a vegan. Clin Neurol Neurosurg. 2012 Feb 6. | посилання 


  З Італії: 36 річна жінка отримала нечутливість, поколювання та сенсорні втрати в руках та ногах, слабкість в нижніх кінцівках, та порушення рівноваги, з важкістю під час писання, при ходьбі, коли вона піднімалась та спускалася по сходах, та під час керування автомобілем. Вона була тренером з танців, і через 3 місяці не могла працювати.   Пацієнтку лікували внутрішньом’язовими ін’єкціями ціанокобаламіну. Також додавали перорально D3 та кальцій. Через 3 місяці, зафіксовано покращення парестезії та ходи. Шість місяців опісля, слабкість, сенсорні розлади, та парестезія повністю зникла, також пацієнтка зауважила певне очищення поверхні шкіри і зупинку випадіння волосся. Після 1 року, було проведено спинномозкове МРТ, вивчення стану нервової системи, соматосенсорні викликані потенціали були в нормі. Неврологічне обстеження, 2 роки опісля, показали зниження вібрацій в нижніх кінцівках та нормальні рефлекси в сухожиллях.


  ***


  Від колеги, 31 грудня, 2010:


  Чоловік учасниці організації з захисту прав тварин страждав серйозним болем в суглобах та сильною втомою настільки  що не міг встати з ліжка. Лікар подумав що це хвороба Лайма, але тести крові показали: серйозний дефіцит B12. Нема чого і казати, хлопчина цей не вживав додатки B12.


  ***


  Kuo SC, Yeh CB, Yeh YW, Tzeng NS. Schizophrenia-like psychotic episode precipitated by cobalamin deficiency. Gen Hosp Psychiatry. 2009 Nov-Dec;31(6):586-8. Epub 2009 Mar 27. | посилання


  31 річний тайванець. Впродовж декількох років ставав все більш параноїдальним і “шизофренічним” допоки не був прийнятий до лікарні через тривожну параноїдальну поведінку. Спочатку вживав протипсихотичні ліки. 7 тижнів опісля, він повернувся в лікарню і цього разу було виявлено, що він був вегетаріанцем з юного віку і єдиним джерелом B12 було "мінімальне вживання молочних продуктів". Протипсихотичні ліки було замінено на  1,000 мкг кобаламіну на день, перорально. Його стан покращився через 2 тижні і через 1 рік подібний випадок не повторився. Його рівні B12 були в межах 136 до 227 пг/мл в перші 2 місяці терапії.


  ***


  Nightingale LM, Paviour DC. Nutritional optic and peripheral neuropathy: a case report. Cases J. 2009 Jun 5;2:7762. | посилання


  Brocadello F, Levedianos G, Piccione F, Manara R, Pesenti FF. Irreversible subacute sclerotic combined degeneration of the spinal cord in a vegan subject. Nutrition. 2007 Jul-Aug;23(7-8):622-4. | посилання 


  57 річний чоловік веган з незворотно гострою склеротичною комбінованою дегенерацією спинного мозку. Госпіталізований через слабкість, неможливість ходити, труднощі з користуванням різними інструментами, запором, і затримкою сечі, серед іншого (B12 у крові: 30 пг/мл, середній обсяг еритроцитів: 115 фл, гомоцистеїн: 15.4 мкмоль/л, метилмалонова кислота в сечі - 1.3 мкмоль/л

    

  Дещо дивно, що його рівень гомоцистеїну та метилмалонової кислоти в сечі не були навіть вищі, ніж ці значення. Автори вказують що його дієта була бідною на білок і калорії. Як результат лікування, його показники крові повернулись в норму, проте через рік після лікування він не міг ходити.


  У 15 річний вегана, котрий не вживав додатки B12 проявилась кульгавість


  Chiron et al. (2001, Франція) розповіли про 15 річного хлопця госпіталізованого через кульгавість та жовтяницю. В нього було діагностовано анемію через дефіцит B12, а також рахіт. Дієта з додатками кальцію, вітамінів D і B12, а також ортопедичне лікування стабілізувало кісткові ураження. Анемія була вилікувана ін’єкціями B12. Автор відзначив, "Підліток і його брат стали жертвами дієти, за вимогами певного релігійного культу, а також через недостатнє занепокоєння батьків та їх відмову вірити, що саме веганська дієта була причиною патології." Стаття на французькій мові і не було надано більше інформації, ніж у анотації.


  Довідка: Chiron R, Dabadie A, Gandemer-Delignieres V, Balencon M, Legall E, Roussey M. [Anemia and limping in a vegetarian adolescent] Arch Pediatr. 2001 Jan;8(1):62-5. French. (Abstract)


  10 річна дитина розвинула серйозні неврологічні проблеми


  Cornejo et al. (2001, Колумбія) звітував про 10 річного хлопця з серйозними неврологічними проблемами. Було сказано що хлопець був "членом релігійного угруповання, члени якого були строгими вегетаріанцями". Стаття на іспанській мові і не було надано більше інформації.


  Довідка: Cornejo W, Gonzalez F, Toro ME, Cabrera D. [Subacute combined degeneration. A description of the case of a strictly vegetarian child] Rev Neurol. 2001 Dec 16;33(12):1154-7. Spanish. (Abstract)


  У 14 літнього вегана виявили симптоми втоми, болю, затинання та шумів у серці


  Licht et al. (2001, США) звітували про 14 літнього хлопця з рівнем B12 в 281 пг/мл. Це не особливо низький рівень. Проте, в нього розвинулась втома, почався денний сон, болі в литках, затинання та шуми в серці. На свій вік він був худорлявої статури та був некомунікабельним. Його середній об'єм еритроцитів був 108 фл рівень метилмалонової кислоти був 2.5 мкмоль/л, і гомоцистеїн 64.4 мкмоль/л. В нього не було анемії. Мама охарактеризувала його як "вибіркового їдуна." Його лікували внутрішньом'язовими ін’єкціями В12 по 1,000 мкг. Лікуванням було відновлено нормальну ходьбу, але після 18 місяців він все ще мав проблеми з нервами.


  Довідка: Licht DJ, Berry GT, Brooks DG, Younkin DP. Reversible subacute combined degeneration of the spinal cord in a 14-year-old due to a strict vegan diet. Clin Pediatr (Phila). 2001 Jul;40(7):413-5.


  33 річний веган, котрий не вживав добавки, отримав пошкодження зору та проблеми нервів


  Milea et al. (2000, Франція) звітував про вегана з 13 річним стажем та поганим раціоном, що призвело до браку вітамінів A, B1, B12 (154 пг/мл), C, D, E, фолієвої кислоти, цинку та селену. Він був веганом для "покращення здоров’я", не курив та не пив алкоголь. В нього знайшли серйозне захворювання оптичного нерву, проблеми сенсорних нервів, низький гемоглобін, а також середній об’єм еритроцитів був 110 фл. У нього не було ознак розладів всмоктування. Після мультивітамінів і ін’єкцій B12 1000 мкг/день впродовж 1 тижня, його гемоглобін і проблеми сенсорних нервів зникли, але його зір не покращився. Автор підсумував "Оптична невропатія в нашого пацієнта очевидно пов’язана з браком B12 і B1, але і інші дефіцити також могли  відігравати важливу роль."


  Довідка: Milea D, Cassoux N, LeHoang P. Blindness in a strict vegan. N Engl J Med. 2000 Mar 23;342(12):897-8.


  36-річна жінка-веган, яка не приймала B12, отримала погіршення зору


  Лі і МакКей (Li & McKay. 2000, Великобританія) повідомили про жінку, яка протягом багатьох років була веганом. Вона мала мегалобластну анемію через дефіцит фолієвої кислоти 6 років тому. Її  рівень B12 і абсорбція були нормальними натой час. Під час свого поточного візиту до клініки вона повідомила про погіршення зору протягом попереднього тижня. 


  Знову ж таки, у неї були ознаки мегалобластної анемії, але цього разу вона мала низький рівень В12 (130 пг / мл) і низький вміст фолієвої кислоти. Їй прописали фолієву кислоту та залізо (перорально), та ін'єкції В12. Її зір повернувся до норми протягом декількох днів. Знову ж таки, не було ніяких особливостей низької абсорбції, і Лі і МакКей дійшли висновку, що недостатність вітаміну мала саме дієтичне походження.


  Довідка: Лі К, МакКей Г. Зображення в клінічній медицині. Ішемічна ретинопатія, викликана важкою мегалобластною анемією. N Engl J Med. 23.03.2000; 342 (12): 860.


  80-річний веган, що не приймав B12, отримав нервовий розлад 


  Bernstein (2000, США) описує вісімдесятирічного чоловіка, який мав відмінне здоров'я, і ​​був бігуном. Він був веганом протягом 38 років і приписував своїй дієті здатність перевершувати молодших людей. 


  Протягом кількох тижнів в нього почались психічні розлади. Він плакав, почувався засмученим, загубленим, був нестриманий, втратив контроль над кишечником. Рухові навички знизились до такого рівня, що він ледве міг стояти зі сторонньою допомогою. Йому було поставлено діагноз "старече слабоумство". 


  Аналіз крові показав трохи підвищений рівень еритроцитів. Подальші аналізи крові показали, що його рівень В12 виявився невиявним. Йому вводили 1000 мкг B12. На наступний ранок він міг сидіти без допомоги. Його контроль сечового міхура повернувся протягом 48 годин. До кінця тижня він міг грати в прості карткові ігри, читати листівки з побажаннями якнайскорішого одужання та розмовляти по телефону. Він все ще міг легко розплакатися, і його увага була надто нестійкою, щоб він міг повернутися до роботи. 


  Бернштейн робить висновок: "...дієта, вільна від тваринного протеїну, може бути здоровою і безпечною, але вона повинна періодично доповнюватися прийомом вітаміна B12".


  Довідка: Бернштейн Л. Деменція без причини. Discover. Лютий 2000: 31.


  50-річний вегетаріанець отримав неврологічні проблеми від короткочасної анестезії азотним окисом


  Rosener & Dichgans (1996, Geremany) повідомляють про 50-річну вегетаріанку, яка їла в основному яблука, горіхи та сирі овочі. Вона зазнала анестезії азотним окисом після перелому стегна під час катання на ковзанах. Їй давали закис азоту протягом 2 годин. Через чотири тижні в неї розвивається стрімко зростаюче сенсорне послаблення ніг. Шість тижнів потому вона не змогла ходити. Їй діагностували нейродегенеративне захворювання, вторинне до дефіциту В12. Після 5 місяців лікування ін'єкціями ціанокобаламіну вона могла ходити на милицях. Через рік її стан продовжував вдосконалюватися. Вегетаріанці повинні переконатися, що їх стан В12 в нормі, перш ніж проходити анестезію азотним окисом.


  Довідка: Rosener M, Dichgans J. Виражена комбінована дегенерація спинного мозку після анестезії азоту в вегетаріанському. J Neurol Neurosurg Psychiatry. 1996 (мар.), 60 (3): 354.


  14-річна вегетаріанка, яка не приймала B12, отримала неврологічні проблеми


  Ашкеназі та співавт. (1987 р., Ізраїль) повідомляють про 14-річну дівчинку, яка була вегетаріанкою (і, можливо, веганкою) протягом 8 років після того, як стала свідком забою корови. Вона була здоровою раніше і добре харчувалась. У неї були неврологічні проблеми, включаючи нестабільну можливість ходити, нестабільне стояння з закритими очима, деякі порушення сприйнятливості, невелике зниження м'язової сили та зменшення ахілового рефлексу. 


  Її вміст B12 в крові становив 50 пг/мл. Всмоктування було в нормі. Вона не приймала добавки В12, оскільки її батьки не знали про цю необхідність, а її лікар не знав про її дієту. Їй надавали ін'єкції та добавки, а дівчина дотримувалася порад почати їсти рибу та молочні продукти. (Це, звичайно, було непотрібним). Швидке поліпшення відзначалося з повним неврологічним одужанням через 4 місяці.


  Довідка: Ашкеназі С, Вейц Р, Варсано I, Мімоні М. Дефіцит вітаміну В12 через строго вегетаріанську дієту в підлітковому віці. Клінічна педіатрія. 1987; 26 (грудень): 662-663.


  Растафаріанська спільнота


  Кемпбелл та ін. (1982 р., Ямайка) повідомили про 10 растафаріанських чоловіків (віком 18-49 років) з дефіцитом В12. Вони були веганами від 2 до 20 років. 8 мали неврологічні симптоми. В усіх випадках розлад всмоктування В12 було виключено. 8 мали анемію середньої тяжкості та тяжку макроцитарну анемію. 6 були хворими на жовтяницю, 3 - мали набряклий язик, 2 - мали анорексію, 1 - мав блювоту, 1 - біль у животі, а також ще були інші симптоми. Їхній діапазон B12 в крові становив 10-130 пг/мл, причому лише 2 мали його понад 75 пг/мл. 


  Їхня кров цілком відповіла на ін'єкції ціанокобаламіну. З трьох, які мали напівгостре нейродегенеративне захворювання, один повністю одужав. Стан іншого покращився значно, але він мав залишкові моторні дефекти після декількох місяців лікування. Третій пацієнт помер від серцевого нападу через 11 днів після старту лікування. Кемпбелл заявив: "Наші пацієнти не дуже погоджувались приймати перорально вітамін В12 або відвідувати клініку для введення вітаміну В12".


  Довідка: Кемпбелл М., Лофтерс В.С., Гіббс В.Н. Растафаріанство та синдром веганів. BMJ (Clin Res Ed). 1982 р. 4 грудня; 285 (6355): 1617-8.


  56-річний веган, що не приймав B12, отримав надзвичайно низький рівень B12


  Мерфі (1981, Великобританія) повідомляє про чоловіка вегетаріанця віком 40 років. Він був веганом протягом останніх 4 років після розвитку стенокардії. Протягом попередніх 8 років його лікували фенобарбіталом при епілептичних припадках. Його обстежували для заміни аортального клапана і виявилось, що він має низький рівень гемоглобіну, середній об’єм еритроцитів 98 фл. і рівень B12 50 пг/мл. Рівень фолату був нормальним. Тест супресії дезоксиуридину показав дефіцит В12. Його лікували 5 мкг B12 на добу, перорально, протягом місяця. Його рівень В12 в крові підвищився до 205 пг/мл, і його гемоглобін повернувся до норми.


  Довідка: Мерфі М.Ф. Дефіцит вітаміну B12 через низький рівень холестерину в вегетаріанській дієті. Ann Intern Med. 1981 р., 94 (1): 57-8.


  57-річний веган, що не приймає B12, отримав нервові проблеми


  Кармель (1978, США) повідомив про чоловіка, якого помістили до лікарні в 1976 році, з проблемою при ходьбі. До 1972 року він мав хорошу фізичну форму, та потім пішов на пенсію через перевтому. Він був майже веганом (їв невелику кількість молочної продукції) протягом 25 років. У нього були брати і сестри, які дотримувались подібній дієти, але вони приймали В12 і не мали проблем. У 1974 році дієтолог-хіропрактик сказав йому, що його проблеми не пов'язані з дефіцитом В12. Потім він замінив молочну дієту сирим яєчним жовтком день-через-день. Його стан покращився на короткий час, але потім значно погіршився. 


  За два тижні до лікарні він почав приймати 100 мкг B12 в день. Одразу після поміщення до лікарні він відчував зменшення чутливості в руках і нижче колін, а також мав невелику мегалобластну анемію. Його рівень B12 становив 146 пг/мл. Він був ін'єкційований 1000 мкг В12 на добу протягом 3 тижнів, що зумовило швидке поліпшення. Потім він отримував ін'єкції B12 один раз на місяць протягом 6 місяців (на цей час його єдиною неврологічною проблемою лишались відчуття в стопах), а потім він почав приймати 100 мкг на добу в перорально. 


  Він також почав їсти рибу, молочні продукти та яйця. Його рівень B12 стабілізувався приблизно на рівні 300 пг/мл. Він мав трохи пригнічену секрецію внутрішнього фактора Касла та знижену концентрацію шлункової кислоти, що, мабуть, не було пов'язано з дефіцитом В12, оскільки це не поліпшилося при лікуванні. Його проблеми, ймовірно, були пов'язані з комбінацією низького споживання В12 та зменшення абсорбції.


  Довідка: Кармель Р. Дефіцит вітаміну В12, пов’язаний з харчуванням. Можливий вплив легкого зменшення абсорбції вітаміну В12. Ann Intern Med. 1978 травень; 88 (5): 647-9.

  ---

  Individual Cases of Deficiency


  [source]


  This is a list of cases, mostly reported in the scientific literature but also some anecdotal, of severe vitamin B12 deficiency suffered by vegans. This list does not include infants and toddlers which can be found in Vegan Infants & Toddlers with Serious B12 Deficiency.


  ***


  Biyani S, Jha SK, Pandey S, Shukla R. Acute bilateral useless hand syndrome: a rare presenting manifestation of vitamin B12 deficiency. BMJ Case Rep. 2015 Oct 16;2015. | link


  A 38-year-old man, "strict vegetarian," developed "useless hand syndrome." Laboratory tests showed vitamin B12 deficiency. He was given B12 injection and after 8 weeks was free of symptoms.


  ***


  Førland ES, Lindberg MJ. [Severe macrocytic anaemia and secondary hyperparathyroidism in a vegan]. Ugeskr Laeger. 2015 Aug 10;177(33). | link


  "In this case report we present a 39-year-old male vegan with severe macrocytic anaemia due to vitamin B12 deficiency as well as secondary hyperparathyroidism due to severe vitamin D deficiency."


  ***


  Jayaram N, Rao MG, Narasimha A, Raveendranathan D, Varambally S, Venkatasubramanian G, Gangadhar BN. Vitamin B₁₂ levels and psychiatric symptomatology: a case series. J Neuropsychiatry Clin Neurosci. 2013 Spring;25(2):150-2. | link


  Of 19 patients demonstrating psychiatric illness at an Indian clinic, 14 had followed a "strict" vegetarian diet. Not many details were given, though 15 of the 19 patients had low B12 levels, defined as < 225 pg/ml.


  ***


  Mavrommati K, Sentissi O. Delirium as a result of vitamin B12 deficiency in a vegetarian female patient. Eur J Clin Nutr. 2013 Jul 17. | link


  62-year old woman in Switzerland, strict vegetarian, was found wandering the streets. Her delirium was determined to be vitamin B12 deficiency. She was treated with 1,000 µg injections weekly and within 4 weeks she had regained a stable mental status and returned to full-time work.


  ***


  Gürsoy AE, Kolukısa M, Babacan-Yıldız G, Celebi A. Subacute Combined Degeneration of the Spinal Cord due to Different Etiologies and Improvement of MRI Findings. Case Rep Neurol Med. 2013;2013:159649. doi: 10.1155/2013/159649. Epub 2013 Mar 27. | link


  44-year old woman from Turkey. Had been vegan for 9 months. Gradually worsening paresthesia and tingling of both hands and feet for 6 weeks with a B12 level of 135 pg/ml and MCV of 110 fl. Intravenous B12 therapy was started at 1,000 µg/day for 2 weeks and once weekly thereafter. Complete clinical improvement occurred during two months and two months later there was a striking reduction of the MRI abnormalities.


  ***


  Crawford JR, Say D. Vitamin B12 deficiency presenting as acute ataxia. BMJ Case Rep. 2013 Mar 26;2013. | link


  Seven year old from San Diego.


  ***


  De Rosa A, Rossi F, Lieto M, Bruno R, De Renzo A, Palma V, Quarantelli M, De Michele G. Subacute combined degeneration of the spinal cord in a vegan. Clin Neurol Neurosurg. 2012 Feb 6. | link


  From Italy: A 36-year-old woman developed numbness, tingling and sensory loss in her hands and feet, weakness in the lower limbs, and disequilibrium, with difficulty in writing, gait, walking up and down stairs, driving. She was a dance-master, and after 3 months she was not able to work. The patient was treated with intramuscular injections of cyanocobalamin. Oral vitamin D3 and calcium were also given. After 3 months, the patient reported paresthesias and gait improvement. Six months later, weakness, sensory disorders, and paresthesias had fully disappeared, and she reported that her skin got clearer and hair loss stopped. After 1 year, spinal cord MRI, nerve conduction studies, and somatosensory evoked potentials were normal. Neurological examination, 2 years from the onset, showed reduced vibration sense in the lower limbs and normal tendon reflexes.


  ***


  From a colleague, August 31, 2010:


  A [animal protection organization] staffer's husband was suffering severe joint pain and fatigue to the point of not being able to get out of bed. Doctor thought it was Lyme disease, but blood tests confirmed: severe B12 deficiency. Needless to say, he didn't supplement.


  ***


  Kuo SC, Yeh CB, Yeh YW, Tzeng NS. Schizophrenia-like psychotic episode precipitated by cobalamin deficiency. Gen Hosp Psychiatry. 2009 Nov-Dec;31(6):586-8. Epub 2009 Mar 27. | link


  31-year old Taiwanese male. Over the course of a few years he became more and more paranoid and schizophrenic until he was admitted due to alarming paranoid behavior. At first he was placed on an anti-psychotic drug. 7 weeks later, he was back in the hospital and this time it was discovered that he had been vegetarian since his teenage years with his only source of vitamin B12 being "minimal intake of dairy products." The anti-psychotic drug was replaced with 1,000 µg per day of oral cobalamin. His state improved in 2 weeks and 1 year after discharge he had not had another episode. His B12 levels went from 136 to 227 pg/ml in the first 2 months of therapy.


  ***


  Nightingale LM, Paviour DC. Nutritional optic and peripheral neuropathy: a case report. Cases J. 2009 Jun 5;2:7762. | link


  Brocadello F, Levedianos G, Piccione F, Manara R, Pesenti FF. Irreversible subacute sclerotic combined degeneration of the spinal cord in a vegan subject. Nutrition. 2007 Jul-Aug;23(7-8):622-4. | link


  57 year old male vegan with irreversible subacute sclerotic combined degeneration of the spinal cord. Hospitalized due to weakness, inability to walk, difficulty in handling utensils, constipation, and urinary retention, among other things (serum B12: 30 pg/ml, MCV: 115 fl, Hcy: 15.4 µmol/L, uMMA - 1.3 µmol/L


  It's somewhat surprising that his homocysteine and urinary MMA levels weren't higher than that. The authors also mention that his diet was low in protein and calories. Upon treatment, his blood values returned to normal, but after one year he still had not regained the ability to walk.


  15 Year Old Vegan Not Supplementing with B12 Develops Lameness


  Chiron et al. (2001, France) reported a 15-year-old boy hospitalized because of lameness and jaundice. He had B12-deficiency anemia as well as rickets. A diet supplemented with calcium, vitamin D, and B12, and orthopedic treatment stabilized the bone lesions. The anemia was cured by a B12 injection(s). The authors state, "The adolescent and his brother were victims of a diet imposed by a cult and a lack of care due to their parents refusing that a vegan diet was the cause of the deficient pathology." The article is in French and no further information was given in the abstract.


  Reference: Chiron R, Dabadie A, Gandemer-Delignieres V, Balencon M, Legall E, Roussey M. [Anemia and limping in a vegetarian adolescent] Arch Pediatr. 2001 Jan;8(1):62-5. French. (Abstract)


  10 Year Old Develops Serious Neurological Problems


  Cornejo et al. (2001, Colombia) reported a 10 year old boy with serious neurological problems. They said the boy was as "a member of a religious community who were strict vegetarians." The article is in Spanish and no further information was given in the abstract.


  Reference: Cornejo W, Gonzalez F, Toro ME, Cabrera D. [Subacute combined degeneration. A description of the case of a strictly vegetarian child] Rev Neurol. 2001 Dec 16;33(12):1154-7. Spanish. (Abstract)


  14 Year Old Vegan Develops Fatigue, Aching, Stumbling, and Heart Murmur


  Licht et al. (2001, USA) reported a 14 year old boy with a serum B12 of 281 pg/ml. This is not particularly low. However, he had developed fatigue, daytime sleeping, an aching calf, stumbling, and a heart murmur. He was small for his age and withdrawn. His mean corpuscular volume was 108 fl, serum MMA was 2.5 µmol/l, and homocysteine was 64.4 µmol/l. He did not have anemia. His mother considered him a "picky eater." He was treated with a number of 1,000 µg intramuscular injections of B12.Treatment resulted in normal gait, but after 18 months he still had nerve problems.


  Reference: Licht DJ, Berry GT, Brooks DG, Younkin DP. Reversible subacute combined degeneration of the spinal cord in a 14-year-old due to a strict vegan diet. Clin Pediatr (Phila). 2001 Jul;40(7):413-5.


  33 Year Old Vegan Not Supplementing with B12 Develops Nerve Problems and Vision Damage


  Milea et al. (2000, France) reported a male vegan of 13 years who appeared to have a poor diet given deficiencies of vitamins A, B1, B12 (154 pg/ml), C, D, E, and folate, and zinc and selenium. He had been vegan for "improved health," and did not smoke or drink alcohol. He was found to have severe optic nerve disease, sensory nerve problems, reduced hemoglobin, and a 110 fl. MCV. He had no signs of malabsorption. After a multivitamin and B12 injections of 1000 µg/day for 1 week, his hemoglobin and sensory nerve problems disappeared, but his vision didn't recover. The authors concluded that "The optic neuropathy in our patient was apparently related to deficiencies of B12 and B1, but other associated deficiencies may have had a role."


  Reference: Milea D, Cassoux N, LeHoang P. Blindness in a strict vegan. N Engl J Med. 2000 Mar 23;342(12):897-8.


  36 Year Old Vegan Not Supplementing with B12 Develops Poor Vision


  Li & McKay (2000, UK) reported a woman who was vegan for many years. She had megaloblastic anemia due to folate deficiency 6 years earlier. Her B12 levels and absorption were normal at that time. During her current visit to the clinic, she reported decreased vision during the previous week. 


  Again, she had signs of megaloblastic anemia, but this time with low B12 level (130 pg/ml) and low folate. She was treated with oral folate and iron, and a B12 injection. Her vision returned to normal within days. Again, there were no features of malabsorption and Li & McKay concluded that her vitamin deficiencies were of dietary origin.


  Reference: Li K, McKay G. Images in clinical medicine. Ischemic retinopathy caused by severe megaloblastic anemia. N Engl J Med. 2000 Mar 23;342(12):860.


  80 Year Old Vegan Not Supplementing with B12 Develops Nerve Damage


  Bernstein (2000, USA) describes a man in his eighties who had been in excellent health, and was a runner. He had been vegan for 38 years and attributed his ability to outperform younger people to his diet.


  In the span of a few weeks, mental disturbances began to set in. He cried, was confused, got lost, was incontinent, lost control of his bowels, and lost motor skills to the point where he could barely stand with help. He was diagnosed with "senile dementia." 


  A blood test showed slightly large red blood cells. Further blood tests revealed that his B12 level was undetectable. He was given an injection of 1000 µg of B12. The next morning he could sit without help. His bladder control returned within 48 hours. By the end of the week, he could play simple card games, read get-well cards, and talk on the phone. He still cried easily and his attention span was too short to go back to work. 


  Bernstein concludes, "[A] diet free of animal protein can be healthful and safe, but it should be supplemented periodically with vitamin B12."


  Reference: Bernstein, L. Dementia without a cause. Discover. February 2000:31.


  50 Year Old Vegetarian Develops Neurological Problems from Short-term Nitrous Oxide Anesthesia


  Rosener & Dichgans (1996, Geremany) reported a 50-year-old vegetarian woman eating mostly apples, nuts, and raw vegetables who underwent nitrous oxide anesthesia for a hip fracture after injuring herself ice-skating. She was ventilated with nitrous oxide for 2 hours. Four weeks later, she developed rapidly increasing sensory impairment of the legs. Six weeks later, she could not walk. She was diagnosed with neurological degeneration secondary to B12 deficiency. After 5 months of treatment with cyanocobalamin injections, she could walk on crutches. At one year later, she had continued to improve. Vegetarians should make sure their B12 status is healthy before undergoing nitrous oxide anesthesia.


  Reference: Rosener M, Dichgans J. Severe combined degeneration of the spinal cord after nitrous oxide anesthesia in a vegetarian. J Neurol Neurosurg Psychiatry. 1996(Mar);60(3):354.


  14 Year Old Vegetarian Not Supplementing with B12 Develops Nerve Problems


  Ashkenazi et al. (1987, Israel) reported a 14-year-old girl who had been vegetarian (and apparently vegan) for 8 years after witnessing the slaughter of a cow. She had been healthy previously and seemed well nourished. She had neurological problems including an unstable walk, unsteady standing with eyes closed, some impaired sensations, mildly reduced muscle strength, and reduced ankle-jerk reflex. 


  Her serum B12 was 50 pg/ml. Absorption was normal. She had not been taking B12 supplements as her parents were unaware of the need and her doctor was unaware of her diet. Injections and supplements were given, and the girl followed advice to begin eating fish and dairy products. (This was, of course, unnecessary). A rapid improvement was noted with a complete neurological recovery after 4 months.


  Reference: Ashkenazi S, Weitz R, Varsano I, Mimouni M. Vitamin B12 deficiency due to a strictly vegetarian diet in adolescence. Clinical Pediatrics. 1987;26(Dec):662-663.


  Rastafarian Community


  Campbell et al. (1982, Jamaica) reported 10 Rastafarian men (age 18-49) with B12 deficiency. They had been vegan 2-20 years. 8 had neurological symptoms. B12 malabsorption was ruled out in all cases. 8 had moderate to severe macrocytic anemia. 6 were jaundiced, 3 had a swollen tongue, 2 had anorexia, 1 had vomiting, 1 had abdominal pain, and there were other symptoms. Their serum B12 range was 10-130 pg/ml, with only 2 over 75 pg/ml. 


  Their blood completely responded to cyanocobalamin injections. Of 3 who had subacute neurological degeneration, one recovered completely. Another improved considerably but had residual motor defects after several months of treatment. The third patient died of a heart attack 11 days after admission. Campbell stated, "Our patients were not very cooperative in taking oral vitamin B12 or attending the clinic for vitamin B12 injections."


  Reference: Campbell M, Lofters WS, Gibbs WN. Rastafarianism and the vegans syndrome. BMJ (Clin Res Ed). 1982 Dec 4;285(6355):1617-8.


  56 Year Old Vegan Not Supplementing with B12 Develops Extremely Low B12 Levels


  Murphy (1981, UK) reported a male vegetarian of 40 years. He had been vegan for the previous 4 years since developing angina. He had been treated for the previous 8 years with phenobarbital for epileptic seizures. He was admitted for an aortic valve replacement and found to have low hemoglobin, a 98 fl. MCV, and 50 pg/ml B12 level. Folate was normal. A deoxyuridine suppression test showed B12 deficiency. He was treated with 5 µg B12/day, orally, for one month. His serum B12 levels rose to 205 pg/ml and his hemoglobin returned to normal.


  Reference: Murphy MF. Vitamin B12 deficiency due to a low-cholesterol diet in a vegetarian. Ann Intern Med. 1981 Jan;94(1):57-8.


  57 Year Old Vegan Not Supplementing with B12 Develops Nerve Problems


  Carmel (1978, USA) reported on a man admitted to the hospital in 1976 with trouble walking. He had been in good health until 1972 when he retired because of fatigue. He had been almost vegan, eating small amounts of dairy, for 25 years. He had siblings who ate a similar diet, but who took B12 and did not develop problems. In 1974, a chiropractic nutritionist told him his problems were not related to a B12 deficiency. He then replaced the dairy in his diet with a raw egg yolk every other day. He improved for a short time but then got worse. 


  Two weeks before admission, he began taking 100 µg B12/day. Upon admission, he had decreased sensation in the hands and below the knees, with slight megaloblastic anemia. His B12 level was 146 pg/ml. He was injected with 1000 µg/day of B12 for 3 weeks which caused rapid improvement. He then received B12 injections once a month for 6 months (by which time his only neurological problem was in his feet) and then he started 100 µg/day orally. 


  He also started eating fish, dairy products, and eggs. His B12 level stabilized at about 300 pg/ml. He had slightly depressed intrinsic factor secretion and reduced stomach acid, which was apparently not due to the B12 deficiency as it did not improve with treatment. His problems were probably due to a combination of low B12 intake and decreased absorption.


  Reference: Carmel R. Nutritional vitamin-B12 deficiency. Possible contributory role of subtle vitamin-B12 malabsorption. Ann Intern Med. 1978 May;88(5):647-9.

  ---

  ***

 • 0 коммент.:

  Дописати коментар