• Вітамін В12 > Вегани-немовлята  Вегани-немовлята


  Короткий огляд


  Немовлята, які перебувають на грудному вигодовуванні у матерів-веганок, що доповнюють свій раціон вітаміном В12, а також немовлята, які отримують збагачене вітаміном В12 харчування або добавки, зазвичай мають нормальний розвиток. У немовлят, які перебувають на грудному вигодовуванні у матерів-веганок, що не доповнюють свій раціон вітаміном В12, і в немовлят, які не отримують збагачене вітаміном В12 харчування або добавки, часто розвиваються важкі нервові розлади, викликані дефіцитом В12.


  Зміст  Вагітність


  Під час вагітності вітамін В12 активно перенаправляється з організму матері через плаценту до плоду, що може знизити рівень запасів В12 у матері, якщо вона не заповнює його належним чином в раціоні [1].


  Дитинство: критичний час


  Відлучення від грудей може стати критичним моментом в отриманні достатньої кількості вітаміну В12 немовлятами-веганами. Недостатнє надходження В12 до організму немовлят-веганів після відлучення від грудей було пов'язане з відставанням у розвитку в одному дослідженні, де вивчали дітей-веганів і дітей з макробіотичним харчуванням [2].


  На відміну від нормального рівня запасів у дорослих – 2000-3000 мкг вітаміну В12, новонароджені мають (при нормальному запасі В12 у матерів) тільки 25 мкг. Запасу В12 у новонародженого може вистачити на кілька перших тижнів життя [1], далі йому необхідно отримувати В12 з грудного молока або інших джерел. Дослідження показали, що молозиво і/або грудне молоко під час першого тижня після народження містить більші концентрації вітаміну В12 (в кількості 2421 пг/мл), ніж молоко в наступні тижні [3].


  Рівень В12 в молоці матері більше зумовлений поточним споживанням вітаміну, ніж запасами організму [4]. Рівень В12 в крові здорових дітей-вегетаріанців прогресивно знижується до досягнення ними 6 місяців [5], далі знову починає підвищуватися.


  Якщо під час вагітності у матері був дефіцит В12, дитина також може мати низькі показники В12 – в деяких немовлят проявилися клінічні ознаки дефіциту В12 по досягненню двотижневого віку [6]. При народженні у них зазвичай був вищий рівень В12, ніж у їх матерів, та не було симптомів дефіциту В12 [5].


  Мінет та ін. [7] (2000, Швейцарія) виявили, що у на вигляд здорових немовлят низький рівень В12 в крові (і фолієвої кислоти) корелює з підвищеним рівнем гомоцистеїну; у багатьох немовлят з показником В12, близьким до нижньої межі, також був підвищений гомоцистеїн. У немовлят на грудному вигодовуванні показники В12 виявилися набагато нижчими, а гомоцистеїн – вище, ніж у немовлят, яких годували з додаванням В12. Це не означає, що матері повинні зробити вибір на користь збагаченого харчування замість грудного вигодовування – в останнього багато значних переваг. Цей факт радше говорить про те, що навіть серед вегетаріанців можуть бути проблеми з В12 у немовлят, і всім матерям під час годування грудьми слід передбачити адекватне надходження вітаміну В12 для себе і своїх дітей.


  У рідкісних випадках деякі немовлята не можуть переробляти ціанокобаламін в активну форму вітаміну B12, тому їм не можна покладатися на вітамінні добавки з ціанокобаламіном. [7] У таких випадках потрібне проведення лікування під наглядом фахівця.


  Немовлята мам-веганок, що не приймають добавки В12


  Починаючи з 1980, було принаймні 30 доповідей про серйозний дефіцит В12 у немовлят мам-веганок, які перебувають в основному або виключно на грудному вигодовуванні. (Тут виключаються ті доповіді, що стосувалися темношкірих євреїв, про них – розділ нижче) Це стосувалося тих матерів, що не доповнюють свій і дитячий раціон добавками В12. У багатьох випадках це були жінки з певних субкультур, що з певних причин ставились до вітамінних добавок негативно. Відсутність вітаміну В12 в раціоні матері під час вагітності викликала серйозну нестачу мієліну в нервовій тканині [8].


  Додаток: веганські немовлята і малюки із серйозним дефіцитом B12.


  З 1981 року в тих випадках, коли немовлята мам-веганок постраждали від дефіциту В12, вони були здорові протягом перших 1-12 місяців, після чого в них відзначалося відставання в розвитку. Вони ставали млявими, втрачали здатність керувати своїми м'язами, а іноді не відчували їх правильно. Зазвичай вони мали макроцитарну анемію, невластиву немовлятам, яка не є вродженою хворобою, а набувається зазвичай від нестачі поживних речовин [9].


  Темношкірі євреї


  Змора та ін. [10] (1979, Ізраїль) повідомили про серйозну нестачу поживних речовин у 4 немовлят з релігійної громади веганів, темношкірих євреїв. Темношкірі євреї первісно походять із США. Немовлята отримували грудне молоко до 3 місяців; після цього воно доповнювалося або замінювалося надзвичайно низькокалорійним харчуванням. У всіх немовлят відзначалося сильне недоїдання, нестача білків і калорій, важкий рахіт, остеопороз, нестача В12 та ін. Одна дитина померла, троє одужало після лікування.


  Після виписки немовлят з лікарні громада добре відреагувала на зміну дієти немовлят, яка не порушувала їхньої вегетаріанської філософії. Однак вони відмовилися регулярно давати своїм дітям B12.


  Шинвелл і Городішер [11] (1982, Ізраїль) також опублікували дані про релігійні громади темношкірих євреїв. Немовлят годували грудьми протягом 3 місяців, а потім (від 3 місяців до 1 року) переважно розбавленим домашнім соєвим молоком. 25 немовлят показали ознаки недоїдання, нестачі білків і калорій, дефіциту заліза та анемії в результаті дефіциту B12, рахіт, дефіцит цинку і множинні рецидивуючі інфекції. Три дитини померли після прибуття в лікарню. Ще 5 померли протягом кількох годин після приймання, попри лікування. Рівні B12 в крові були низькими в 9 з 15 випадків (і невизначеними в 3-х).


  Шинвелл і Городішер повідомляють: «Всупереч тактовним, але наполегливим переговорам з лідерами охорони здоров'я в громаді протягом цього часу, ніяких змін в годуванні немовлят не було досягнуто».


  Озвучена причина, з якої лідери темношкірих євреїв відмовились від вітамінних добавок:


  "Якщо організм корови споживає тільки рослинну їжу, навіщо людському організму потрібні штучні вітаміни, тваринні продукти й медикаменти?"


  Корекція дефіциту вітаміну В12 у немовлят


  Хоча додавання в раціон добавок вітаміну В12 показує швидкі позитивні результати в аналізах, були висловлені побоювання щодо довгострокового розвитку таких дітей.


  Фон Шенк [12] (1997) вивчив 25 доповідей про дефіцит В12 у немовлят, що були в науковій літературі. Серед цих 25 доповідей мами-веганки були розглянуті в 13-х (9 з них датуються після 1980 року і включено в Додаток: Веганські немовлята і малюки з серйозним дефіцитом В12). Із семи веганів, за якими спостерігали далі, п’ять мали аномальний неврологічний розвиток у майбутньому (26 місяців, 2 роки, 5 років і 12 років після постановки діагнозу). Двоє з них розвивалися нормально (13 місяців і 2 роки).


  Фон Шенк стверджує: "Таким чином, певні зусилля повинні бути спрямовані на запобігання дефіциту В12 в раціоні вагітних жінок і матерів, що годують, а також немовлят. Якщо зміна режиму харчування неприйнятна для батьків, то вітамінні добавки В12 просто необхідні".


  Греттен-Сміт та ін. [13] (1997, Австралія) повідомляють про три випадки, коли діти мам-веганок показали симптоми посмикування м'язів і/або симптоми, схожі на епілептичний напад, при лікуванні В12 в дозуванні 500 мкг або більше. Інші немовлята показали симптоми тремору при лікуванні В12 в дозуванні 300 мкг. Греттен-Сміт та ін. констатували, що в разі харчового дефіциту В12, у немовлят немає сенсу давати їм такі високі дозування В12.


  Цікаво, що Горая [14] (1988, Індія) повідомила, що багато дітей в Індії мають "синдром інфантильного тремору". Це властиво для немовлят на виключно грудному вигодовуванні з бідних соціальних шарів. Задокументований дефіцит В12, мегалобластна анемія, реакція на терапію прийманням добавок В12 спостерігалися, але не у всіх випадках.


  Вегани-немовлята, які отримують добавки В12


  Контрастують з описаним вище такі дані: Сандерс [15] (1988, Великобританія) вивчав ріст і розвиток 37 дітей-веганів. Усі вони перебували на грудному вигодовуванні до півроку, в багатьох випадках навіть до другого року життя. Більшість із них росли та розвивалися нормально. Вони були, як правило, менші за вагою і зростом, ніж в популяції в цілому. Калорії, кальцій і вітамін D вони в основному отримували в меншій кількості, ніж встановлена ​​норма. Їхня дієта була в цілому адекватною, але кілька дітей отримували менше рибофлавіну і вітаміну В12. Більшість батьків знали про важливість отримання вітаміну В12 в харчуванні.


  Сандерс зробив висновок, що за умови достатньо спланованого раціону веганське харчування може підтримувати нормальний ріст і розвиток. В іншій роботі [16] Сандерс відзначає, що багатьох небезпек веганської дієти можна уникнути за допомогою включення соєвого молока, збагаченого кальцієм і вітаміном В12, після відлучення від грудей.


  Фултон та ін. [17] (1980, США) вивчали 48 дітей віком 2-5 років, які дотримувались веганської дієти з народження. Вони жили на фермі, у веганскій комуні The Farm в штаті Теннессі, де соєве молоко було збагачене вітаміном B12 в розмірі 6,25 мкг на 8 унцій. Харчові дріжджі також були збагачені 2,0 мкг В12 на столову ложку і використовувалися як ароматизатор в багатьох місцевих продуктах. Рівень В12 в межах дослідження не оцінювали, але не було жодного повідомлення про симптоми явного дефіциту В12.


  Використана література

  ---

  Vegans Infants & Toddlers


  [source]


  Summary


  Infants breast-fed by vegan mothers who supplement their diets with B12, or infants who receive B12 through fortified foods or supplements, develop normally. Infants breast-fed by vegan mothers who do not supplement with B12 and do not receive B12 fortified foods or supplements often develop severe B12 deficiency and nerve-related disorders.


  Contents  Pregnancy


  During pregnancy, B12 is actively transported by the placenta to the fetus, which can reduce the mother's stores of B12 if she has none in her diet [1].


  Infancy: A Critical Time


  Weaning may be a critical time to ensure that vegan infants have plenty of B12, as low B12 levels at weaning were correlated to retarded growth in one study of vegan, macrobiotic children [2].


  In contrast to the adult's normal storage of 2-3,000 µg B12, newborn infants (of mothers with normal B12 stores) have body stores of only 25 µg. B12 stores in infants at birth are normally adequate to last the first several weeks of life [1], after which they must get it from breast milk or other sources. Studies have shown that colostrum and/or milk during the first week of life contains larger amounts of B12 (as much as 2421 pg/ml) than later milk [3]. 


  The B12 in mother's milk is more related to current B12 intake than to mother's B12 stores [4]. Serum B12 levels of healthy, nonvegetarian infants decrease progressively until 6 months [5], after which they start to increase again.


  If the mother is B12 deficient during pregnancy, the baby may have low B12 levels and some have developed clinical signs of deficiency as young as 2 weeks of age [6]. At birth, these newborns typically have higher B12 levels than their mothers and usually show no deficiency symptoms [5].


  Minet et al [7]. (2000, Switzerland) found that among apparently healthy infants, low serum B12 (and serum folate) was correlated with increased homocysteine levels; many infants in the lower range of normal serum B12 had elevated homocysteine levels. Breast-fed infants had significantly lower B12 levels and significantly higher homocysteine levels than infants using a formula fortified with B12. This does not mean that mothers should choose formula over breast milk, as there are many advantages to breast-feeding. Rather, it indicates that even among the non-vegetarian population, B12 can be a problem in infants, and breastfeeding mothers should consider a B12 supplement for themselves and/or their infants.


  In rare cases, some infants cannot convert cyanocobalamin to an active form of vitamin B12 and thus cannot rely on cyanocobalamin supplements [7]. These infants require medical treatment.


  Infants of Vegan Mothers Who Do Not Use B12 Supplements


  Since 1980, and excluding the Black Hebrews described below, there have been at least 30 reports of very serious B12 deficiency in vegan mothers' infants whose main or only food was breast milk. This happened only when the mother did not supplement her own or the baby's diet with B12. In many cases, the mother belongs to a subculture which does not believe in supplementation. Lack of B12 in the mother's diet during pregnancy has been shown to cause a severe lack of myelin in nerve tissue [8].


  Appendix: Vegan Infants & Toddlers with Serious B12 Deficiency 


  Appendix lists the cases since 1981 in which infants of vegan mothers have suffered from B12 deficiency. In all cases, the infants are healthy until about 1-12 months of age after which they fail to thrive and show developmental regression. They are lethargic, lose their ability to use their muscles adequately, and sometimes cannot sense properly. They normally have macrocytic anemia, which is unusual in childhood and normally due to nutritional deficiency rather than to congenital disease [9].


  Black Hebrews


  Zmora et al. [10] (1979, Israel) reported severe nutritional deficiencies in 4 infants from a vegan religious community, the Black Hebrews. The Black Hebrews originated in the USA. The infants received breast milk until the age of 3 months; thereafter, breast milk was supplemented with, or replaced by, extremely low caloric preparations. All of the infants had profound protein-calorie malnutrition, severe rickets, osteoporosis, and B12 and other deficiencies. One infant died, while 3 others recovered after treatment.


  After discharge of the infants from the hospital, the community responded well to a modification of the infants' diet which did not violate their vegetarian philosophy. However, they refused to give their infants B12 on a regular basis.


  Shinwell & Gorodischer [11] (1982, Israel) also reported on a Black Hebrew religious community. Infants were breast-fed for 3 months and then fed mainly a dilute, homemade soymilk from 3 months to 1 year. 25 infants showed evidence of protein-calorie malnutrition, iron and B12-deficient anemia, rickets, zinc deficiency, and multiple recurrent infections. 3 of the infants were dead on arrival to a hospital. 5 more died within a few hours of admission despite treatment. Serum B12 levels were low in 9 of 15 cases (undetectable in 3).


  Shinwell & Gorodischer said, "In spite of tactful but perseverant contact with the community health leaders during this time, no change in feeding habits of infants was achieved."


  The reason the Black Hebrew leaders gave for withholding vitamin supplements:


  If the organism of the cow subsists by eating plant foods only, why should the human organism need artificial vitamins, animal foods, and drugs?


  Correction of B12 Deficiency in Infants


  Although B12 supplementation has been shown to result in rapid lab value improvements in these infants, concern has been raised about their long-term development.


  von Schenck [12] (1997) reviewed 25 reports of infant B12 deficiency which had appeared in the scientific literature. Among the 25 cases, vegan mothers were associated with 13 (9 of which occurred since 1980 and are included in Appendix: Vegan Infants & Toddlers with Serious B12 Deficiency. Of the 7 vegans that were followed, 5 had abnormal neurological development at their final follow-up (26 months, 2 years, 5 years, and 12 years after diagnosis). 2 were normal at their respective final follow-up (13 months and 2 years).


  von Schenck says, "Efforts should be directed therefore to preventing deficiency in pregnant and breast-feeding women on vegan diets and their infants?. If dietary changes are not acceptable to parents, vitamin B12 supplements are essential."


  Grattan-Smith et al. [13] (1997, Australia) reports the cases of 3 infants of vegan mothers who developed muscle twitching and/or seizure-like symptoms upon treatment with B12 in doses of 500 µg or more. Other infants have developed tremors at doses of 300 µg. Grattan-Smith et al. state that in the cases of dietary deficiency in infants, it seems unnecessary to give such high doses of B12.


  Interestingly, Goraya [14] (1998, India) reported that in India, many infants have "infantile tremor syndrome." This occurs in exclusively breast-fed infants from low socioeconomic conditions. Documented B12 deficiency, megaloblastic anemia, and response to B12 therapy was observed in some but not all patients.


  Vegan Infants and Children Receiving Dietary B12


  In stark contrast, Sanders [15] (1988, UK) studied the growth and development of 37 vegan children. All were breast-fed for their first 6 months and in most cases well into their second year. The majority of these children grew and developed normally. They tended to be smaller in stature and lighter in weight than the general population. Energy, calcium, and vitamin D intakes were usually below the recommended amounts. Their diets were generally adequate with a few children having low intakes of riboflavin and B12. Most parents knew to supplement the diet with B12.


  Sanders concludes that provided sufficient care is taken, a vegan diet can support normal growth and development. In another paper [16], Sanders points out that many potential hazards of vegan diets can be avoided by the use of soymilks fortified with calcium and B12 in the post-weaning period.


  Fulton et al. [17] (1980, USA) studied 48 preschool children between 2-5 years old, who had followed a vegan diet since birth. They lived at The Farm, a vegan commune in Tennessee, where soymilk was fortified with B12 at a rate of 6.25 µg per 8 oz of milk. They also supplemented with nutritional yeast containing 2.0 µg B12 per tablespoon, which they used as a flavoring agent in many foods. B12 status was not assessed, but there were no cases of overt B12 deficiency reported.


  References

  ---


  ***

  1. Kuhne T, Bubl R, Baumgartner R. Maternal vegan diet causing a serious infantile neurological disorder due to vitamin B12 deficiency. Eur J Pediatr. 1991 Jan;150(3):205-8.

   

  2. Schneede J, Dagnelie PC, van Staveren WA, Vollset SE, Refsum H, Ueland PM. Methylmalonic acid and homocysteine in plasma as indicators of functional cobalamin deficiency in infants on macrobiotic diets. Pediatr Res. 1994 Aug;36(2):194-201.

   

  3. Specker BL, Black A, Allen L, Morrow F. Vitamin B-12: low milk concentrations are related to low serum concentrations in vegetarian women and to methylmalonic aciduria in their infants. Am J Clin Nutr. 1990 Dec;52(6):1073-6.

   

  4. Food and Nutrition Board, Institute of Medicine. Dietary Reference Intakes for Thiamin, Riboflavin, Niacin, Vitamin B6, Folate, Vitamin B12, Pantothenic Acid, Biotin, and Choline. Washington, DC: National Academy Press; 2000.

   

  5. Messina M, Messina V. The Dietitian's Guide to Vegetarian Diets. Gaithersburg, MD: Aspen Publishers, Inc., 1996.

   

  6. Drogari E, Liakopoulou-Tsitsipi T, Xypolyta-Zachariadi A, Papadellis F, Kattamis C. Transient methylmalonic aciduria in four breast fed neonates of strict vegetarian mothers in Greece. Journal of Inherited Metabolic Disease. 1996 19S:A84. (Abstract)

   

  7. Minet JC, Bisse E, Aebischer CP, Beil A, Wieland H, Lutschg J. Assessment of vitamin B-12, folate, and vitamin B-6 status and relation to sulfur amino acid metabolism in neonates. Am J Clin Nutr. 2000 Sep;72(3):751-7.

   

  8. Lovblad K, Ramelli G, Remonda L, Nirkko AC, Ozdoba C, Schroth G. Retardation of myelination due to dietary vitamin B12 deficiency: cranial MRI findings. Pediatr Radiol. 1997 Feb;27(2):155-8.

   

  9. Davis JR, Goldenring J, Lubin B. Nutritional vitamin B12 deficiency in infants. Am J Dis Child. 1981(Jun);135:566-7.

   

  10. Zmora E, Gorodischer R, Bar-Ziv J. Multiple nutritional deficiencies in infants from a strict vegetarian community. Am J Dis Child. 1979 Feb;133(2):141-4.

   

  11. Shinwell ED, Gorodischer R. Totally vegetarian diets and infant nutrition. Pediatrics. 1982 Oct;70(4):582-6.

   

  12. von Schenck U, Bender-Gotze C, Koletzko B. Persistence of neurological damage induced by dietary vitamin B-12 deficiency in infancy. Arch Dis Child. 1997 Aug;77(2):137-9.

   

  13. Grattan-Smith PJ, Wilcken B, Procopis PG, Wise GA. The neurological syndrome of infantile cobalamin deficiency: developmental regression and involuntary movements. Mov Disord. 1997 Jan;12(1):39-46.

   

  14. Goraya J. letter about Persistence of neurological damage induced by dietary vitamin B-12 deficiency. Arch Dis Child. 1998;78(4):398-9.

   

  15. Sanders TA. Growth and development of British vegan children. Am J Clin Nutr. 1988 Sep;48(3 Suppl):822-5.

   

  16. Sanders TA. Vegetarian diets and children. Pediatr Clin North Am. 1995 Aug;42(4):955-65.

   

  17. Fulton JR, Hutton CW, Stitt KR. Preschool vegetarian children. Dietary and anthropometric data. J Am Diet Assoc. 1980 Apr;76(4):360-5.
 • 0 коммент.:

  Дописати коментар